Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

Mazowsze

Jedyna taka! Noc Muzeów w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

piątek, 14 maj 2021 20:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Elżbieta Warchoł

Mazowiecki Urząd Wojewódzki zaprasza w sobotę, 15 maja 2021 r. na wirtualny spacer po zabytkowych wnętrzach Pałacu Ministra Skarbu oraz Pałacu Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu. Początek o godz. 18.

W prezentowanym na stronie urzędu filmie goście odbędą wirtualny spacer po Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Zainteresowane osoby będą mogły zobaczyć gabinet Wojewody, okazałe sale urzędu oraz tarasy widokowe. Podczas wirtualnego oprowadzania historię budynku i kompetencje Wojewody przybliży historyk dr Piotr Oleńczak - Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Nie zabraknie ciekawostek o osobach, które pracowały i mieszkały w tym miejscu. W filmie zostanie ukazany kompleks budynków przy placu Bankowym, który zaprojektował architekt Antonio Corazzi. Widzowie dowiedzą się także jak wyglądało otoczenie tej części Warszawy przed II wojną światową.

Film będzie dostępny na: stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego  https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki oraz fanpage'u MUW na Facebooku https://www.facebook.com/MUW.Warszawa