Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

Opoczno

Pegaz do remontu

wtorek, 18 maj 2021 17:08 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Prawdopodobnie latem rozpocznie się remont ulicy Westerplatte w Opocznie. Wcześniej, bo już w czerwcu ruszą prace przy opoczyńskim Pegazie.

W audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski mówił o funkcjonowaniu szkół, do których od poniedziałku wrócili uczniowie. W młodszych klasach już wcześniej wprowadzona została nauka stacjonarna. W starszych ruszyła właśnie hybrydowa. – Ta nauka w trybie hybrydowym przebiega bez zakłóceń – informował. Wyjaśnił również, że w większości placówek objętych projektem termomodernizacyjnym rozpoczęły się już prace remontowe. Prowadzone są one w taki sposób, by równolegle umożliwić dzieciom naukę. Jak zapewnił Tomasz Łuczkowski, właśnie ze względu na uczniów, główne prace termomodernizacyjne w szkołach prowadzone będą w wakacje, czyli wtedy, kiedy w placówkach nie jest prowadzone nauczanie. Wsparty unijnymi pieniędzmi projekt termomodernizacyjny zakłada przeprowadzenie remontów w dziesięciu szkołach i przedszkolach oraz w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zgodnie z planem prace muszą zakończyć się do 30 listopada.

Tomasz Łuczkowski mówił także o prowadzonych i planowanych inwestycjach drogowych. Prace wykonywane są m.in. na ul. Puchały. Jedną z większych inwestycji drogowych, do których przygotowuje się opoczyński samorząd jest remont ulicy Westerplatte. – Inwestycję rozpoczniemy prawdopodobnie w okresie letnim – informował. Póki co opoczyński urząd przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie tego zadania. Gmina planuje w najbliższym czasie również inwestycje na ulicach: Błonie, Leśnej - Torowej, Słonecznej i Powstańców Wielkopolskich.

Po blisko 40 latach od powstania remontu doczeka się też opoczyński Pegaz. Zadania podjął się artysta Jerzy Sikorski, który w 1982 roku stworzył ten pomnik w Opocznie. Jak poinformował Tomasz Łuczkowski przy okazji prac przy Pegazie zagospodarowany zostanie także teren przylegający do pomnika.

Posłuchaj audycji Gmina Opoczno na Fali: