Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Kozienice

Kłusownicy w Kozienicach nie ustępują

wtorek, 18 maj 2021 16:12 / Autor: Kamil Zapora
fot. Policja Kozienice
Kamil Zapora

W czasie wspólnych patroli policji i straży rybackiej na Wiśle i jeziorach gminy Kozienice znaleziono ślady kłusownictwa.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wraz z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej w Kozienicach w ostatnim czasie przeprowadzili wspólne działania prewencyjne w rejonie miejscowości Świerże Górne oraz Kozienic.

Patrolowaniem objęta została rzeka Wisła oraz jeziora na terenie gminy Kozienice, a także tereny przyległe. - Głównym celem obserwacji było zwalczanie kłusownictwa oraz zapobieganie degradacji terenów przywodnych – wyjaśnia asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji. - Funkcjonariusze sprawdzali głównie, czy miłośnicy wędkowania posiadają kartę wędkarską, a także czy przestrzegają przepisów dotyczących sposobu połowu ryb i ich okresów ochronnych. W zainteresowaniu mundurowych był również fakt czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń – dodaje policjantka.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili narzędzia do nielegalnego połowu ryb.Współpraca policjantów z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej, będzie systematycznie kontynuowana, w celu zapobiegania kłusownictwu i prowadzenia profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami.