Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

Radomskie

Będą bezpłatne badania mammograficzne

środa, 19 maj 2021 10:07 / Autor: Monika Nowakowska
foto: huntregional.org
Monika Nowakowska

Mammobusy wyjadą w trasę - z bezpłatnych badań w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi będą mogły skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane będą w mobilnej pracowni mammograficznej.

W badaniu będą mogły wziąć udział ubezpieczone kobiety, które w ciągu ostatnich 24 mesięcy nie miały wykonywanej mammografii lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie będą objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym potrzebny będzie dowód osobisty. Na badanie pacjentki powinny zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED przyjedzie 9 czerwca do Iłży. Mammobus stanie przy budynku Straży Pożarnej przy ul. Garbarskiej w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz 10 czerwca do Radomia przy Centrum Handlowym przy ul. Struga i ul. Struga 60 w godzinach od 9.00 do 16.20.

Organizatorzy zachęcają do systematycznego wykonywania badań. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.