Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Opoczno

Czy to koniec pandemii, czy tylko jej wyciszenie?

poniedziałek, 31 maj 2021 15:55 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Pixabay
Marcin Prejs

Coraz mniej zakażeń koronawirusem notują stacje sanepidu.

Coraz mniej zakażeń koronawirusem notują stacje sanepidu. W powicie opoczyńskim to pojedyncze przypadki w ciągu ostatniego tygodnia. Mimo to Krystyna Wiktorowicz, zastępca powiatowego inspektora sanitarnego w Opocznie, nie chce mówić o końcu pandemii. – Nie możemy powiedzieć, że pandemia kończy się. Oczywiście jest wyciszona – podkreśla. Jak wyjaśnia, opoczyński sanepid notuje ostatnio sporadyczne przypadki zakażenia koronawirusem, spada też liczba osób w kwarantannie. Mimo to nadal powinniśmy stosować się do obowiązujących obostrzeń. – Spadek zachorowań nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania tych obostrzeń, czyli zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczki w miejscach większych skupisk ludzi oraz stosowania dezynfekcji – mówi.

Krystyna Wiktorowicz wskazuje również, że duży udział w spadku liczby zachorowań mają szczepienia. Jej zdaniem, o koronawirusie całkiem nie zapomnimy. Będzie to prawdopodobnie sezonowa choroba , z którą będziemy się musieli zmagać co jakiś czas.