Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Przysucha

Szpital w Przysusze wraca do normalnego trybu leczenia chorych

poniedziałek, 31 maj 2021 16:43 / Autor: Kamil Zapora
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Decyzją Wojewody szpital w Przysusze został zwolniony z obowiązku zapewnienia łóżek dla pacjentów z COVID-19. Placówka od października ubiegłego roku przyjmowała tylko zarażonych koronawirusem. Wówczas szpital przygotował 45 łóżek wyłącznie covidowych, w tym pięć z respiratorami.

By przywrócić normalny tryb leczenia, szpital powiatowy musi jeszcze przejść dekontaminację. To proces, który polega na usunięciu i unieszkodliwieniu substancji potencjalnie toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia.

Na oddziale pozostaje jeszcze kilku chorych na COVID, ale wkrótce zostaną oni wypisani do domu lub przewiezieni do szpitala w Radomiu na Tochtermana, który zajmuje się zakażonymi koronawirusem.

Sam szpital w Przysusze nie kończy jednak z leczeniem potencjalnie zakażonych koronawirusem. Szpital musi pozostawić sobie 5 łóżek tak zwanego pierwszego poziomu. Tam będą umieszczani pacjenci, którzy po zdiagnozowaniu i wykryciu u nich zakażenia koronawirusem, zostaną przetransportowani do dalszego leczenia w Radomiu.