Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Mazowsze

Jestem z Mazowsza – to powód do dumy. Zakończył się etap zgłaszania prac

wtorek, 01 czerwca 2021 10:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UMWM
Elżbieta Warchoł

Fraszki, eseje i prace plastyczne pełne spostrzeżeń, pomysłów i refleksji związanych z Mazowszem – do konkursu samorządu województwa zgłoszono blisko 700 prac literackich i 360 prac plastycznych. Zwycięzców poznamy pod koniec czerwca.

„Jestem z Mazowsza – to powód do dumy” to temat konkursu plastyczno-literackiego dla uczniów szkół podstawowych i średnich organizowanego przez samorząd województwa. Uczniowie szkół podstawowych w klasach I-III przygotowywali pracę plastyczną, natomiast w klasach IV-VI – fraszkę. Z esejem zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych w klasach VII-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

 Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a uczniowie poważnie podeszli do tematu. – Bardzo dziękuję wszystkim młodym Mazowszanom za udział w konkursie. Dziękuję też rodzicom oraz opiekunom za to, że zainspirowaliście i zachęciliście swoich podopiecznych do poznawania tradycji, folkloru, historii czy dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego nasze regionu:

 Uczniowie przygotowali 360 prac plastycznych, 450 fraszek i blisko 240 esejów. Autorzy najlepszych prac w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe lub finansowe.

 – Byliśmy miło zaskoczeni tak dużą liczbą zgłoszeń, szczególnie, że termin nadsyłania prac przypadł na czas edukacji zdalnej. Prace, które otrzymaliśmy, potwierdzają, że uczniowie są wrażliwi na piękno Mazowsza, zgłębili jego historię i uważnie obserwują, jak rozwija się nasz region. Wykazali się też kreatywnością i starannością. Teraz komisję czeka poważne i odpowiedzialne zadanie, czyli wybór najlepszych prac – podkreśla Magdalena Flis, dyrektor Kancelarii Marszałka i przewodnicząca komisji konkursowej.

Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pod koniec czerwca.