Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

Mazowsze

Pierwszy przejazd techniczny po nowych torach z Warki do Radomia

środa, 02 czerwca 2021 13:49 / Autor: Magdalena Król
fot. Artur Standowicz - wicewojewoda mazowiecki/Facebook M.Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Dzisiaj (2 czerwca) odbyła się wizytacja budowy linii kolejowej numer 8. Po nowych torach z Warki do Radomia pierwszy raz przejechał pociąg techniczny.

Sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury odpowiedzialny za inwestycje kolejowe Andrzej Bittel, wicewojewoda Artur Standowicz, dyrektor delegatury urzędu wojewódzkiego w Radomiu, Krzysztof Murawski, starosta białobrzeski Sylwester Korgul, przedstawiciele inwestora przejechali dzisiaj nowy odcinek linii kolejowej.

Jak informują Polskie Linie Kolejowe od 28 czerwca pasażerowie z Radomia do Warszawy dojadą pociągiem Intercity w 85 minut.

- Prace posuwają się do przodu. Ten termin, który PKP wskazywało, czyli czerwiec, na uruchomienie połączenia pomiędzy Radomiem a Warszawą, przynajmniej po jednym torze, od Lesiowa do Radomia bedzie dotrzymany - mówi wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

- Dziś po torach na budowanej trasie kolejowej numer 8 przejechał pierwszy raz pociąg techniczny z Warki do Radomia. Na tę inwestycję radomianie czekają dziesiątki lat. Rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się ją zrealizować i już niedługo pojadą tą trasą pociągi pasażerskie - dodaje poseł Andrzej Kosztowniak.

Od sierpnia będą już gotowe dwa tory.