Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Radomskie

"Zielone" zachęca innowacyjnymi kierunkami

środa, 02 czerwca 2021 16:25 / Autor: Magdalena Król
fot. Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
Magdalena Król

Technik programista, technik fotografii i multimediów, czy technik elektryk to tylko niektóre propozycje kierunków, jakie dla absolwentów szkół podstawowych przygotował Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach.

Radom szczepienia

Szkoła w środowisku lokalnym znana jest jako „Zielone”, systematycznie od ponad 60 lat buduje swój pozytywny wizerunek. Śniadecki to nowoczesna placówka, która oferuje swoim uczniom innowacyjne kierunki kształcenia.

- W ramach zespołu szkół funkcjonuje technikum młodzieżowe , które kształci naszych uczniów w pięciu różnych zawodach i są to: technik informatyk, technik programista, technik fotografii i multimediów, technik eksploatacji portów i terminali i technik elektryk - mówi Agnieszka Stępień, dyrektor Zespołu Szkól im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

W szkole uczy się blisko 400 uczniów, a większość kierunków wzbogacona jest o innowacje pedagogiczne. W szkole realizowane są również projekty unijne:

Jak mówi dyrektor placówki, mocną stroną szkoły jest kadra pedagogiczna:

Uczniowe mogą rozwijać sowje pasje podczas zajęć pozalekcyjnych:

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach wyjeżdżają na dwutygodniowe praktyki i staże do Grecji.

- Już szósty rok z rzędu uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na praktyki do Grecji. Zajęcia tam odbywają się w języku angielskim, uczniowie poznają inną bazę dydaktyczną i pracują na innym sprzęcie, który zapewnia organizator wyjaśnia dyrektor placówki.

Zdaniem Agnieszki Stępień, wybór technikum jest bardzo dobrą decyzją, ponieważ uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych:

Ósmoklasistów mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach TUTAJ.