Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

Radomskie

W środę będą utrudnienia ruchu w Pionkach

wtorek, 08 czerwca 2021 14:18 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

W związku z zaplanowanymi ćwiczeniami manewrowymi na terenie zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej Soudal Manufacturing w Pionkach przy ul. Wspólnej 21 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

Ćwiczenia odbędą się w środę, 9 czerwca, w godzinach 8.30 – 16.00. Udział w nich wezmą zastępy straży pożarnej z terenu woj. mazowieckiego.

W ćwiczeniach zaplanowano udział następujących pododdziałów Centralnego Odwodu Operacyjnego:

- część kompani gaśniczej „WISŁA”,

- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „RADOM 7”,

- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego „RADOM 5”,

- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „RADOM 6”.

Celem ćwiczeń jest m.in. rozpoznanie operacyjne obiektu przemysłowego zaliczonego do grupy dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej; sprawdzenie funkcjonowania w zakładzie Wewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego oraz jego przydatności podczas rzeczywistych działań ratowniczo-gaśniczych; sprawdzenie możliwości prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych oraz specjalistycznych działań w zakresie ratownictwa chemicznego na terenie zakładu; sprawdzenie współdziałania służb technicznych zakładu z podmiotami ratowniczymi przy prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych; doskonalenie dowodzenia na szczeblu taktycznym podczas dużych akcji ratowniczo-gaśniczych; sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników oraz gotowości operacyjno-technicznej sił i środków chodzących w skład Mazowieckiej Brygady Odwodowej funkcjonujących w ramach KSRG (Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego); sprawdzenie i doskonalenie działania systemu łączności.