Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Opoczno

Rodziny zastępcze spotkają się przy leśniczówce w Januszewicach

piątek, 11 czerwca 2021 11:30 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O współpracy opoczyński szkół z kolejową spółką, powstających wiaduktach nad Centralną Magistralą Kolejową oraz planowanym pikniku rodzin zastępczych mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Trzy opoczyńskie szkoły będą współpracować z PKP Intercity. Listy intencyjne w tej sprawie podpisane zostały w Idzikowicach. Jak wyjaśnił starosta Marcin Baranowski, dotychczas z PKP Intercity współpracowały powiatowe szkoły z Opoczna i Drzewicy, od września dołączy do nich również placówka w Mroczkowie Gościnnym. Umowy intencyjne dotyczące współpracy podpisane zostały w Idzikowicach podczas uroczystego zakończenia trzeciego etapu rozbudowy znajdującego się tu zakładu kolejowej spółki.

„Pandemia i jej wpływ na funkcjonowanie dzieci i młodzieży” - pod takim hasłem przeprowadzona został konferencja w opoczyńskim starostwie. Konferencję wspólnie z opoczyńskim starostwem zorganizowały powiatowe jednostki: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Wydarzenie transmitowane było w internecie. Jego zapis dostępny jest na stronie opoczyńskiego starostwa.

W powiecie opoczyńskim trwają prace przy budowie wiaduktów przebiegających nad Centralną Magistralą Kolejową. Zastąpią one przejazdy w poziomie torów i zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa podróżującym koleją. – PKP realizuje swoje inwestycje w miejscowościach Radwan i Zachorzów Kolonia – informował starosta Marcin Baranowski. Jak wyjaśnił, w ramach kolejowych inwestycji powstaną także dwa odcinki dróg.

O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w okresie wakacji dyskutowali uczestnicy posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie przeprowadzone zostało w opoczyńskim starostwie. Jednym z punktów posiedzenia była także sytuacja epidemiczna w powiecie.

Piknik rodzin zastępczych przeprowadzony zostanie 25 czerwca w leśniczówce w Januszewicach. To wspólna inicjatywa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Caritas Diecezji Radomskiej i Powiatu Opoczyńskiego. Podczas pikniku będzie można uzyskać bliższe informacje dotyczące funkcjonowania rodzin zastępczych.

Posłuchaj audycji Powiat Opoczyński Na Fali: