Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Kozienice

Stabilna sytuacja sanitarna w kozienickim szpitalu

piątek, 11 czerwca 2021 13:12 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego od 15 czerwca szpital w Kozienicach jest zobowiązany do zapewnienia tylko 5 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Ponadto wszystkie oddziały z wyjątkiem urologii realizują świadczenia medyczne w normalnym trybie.

Świadczenia medyczne z zakresu urologii są realizowane w Poradni Urologicznej. Do końca czerwca poznamy datę ponownego uruchomienia oddziału urologicznego.

W związku z ustabilizowaniem sytuacji epidemiologicznej na terenie całego kraju, w tym w SP ZZOZ w Kozienicach można uzyskać poradę osobiście w gabinecie lekarskim we wszystkich poradniach. Na życzenie pacjentów mogą być udzielane teleporady.

W związku ze znacznym zmniejszeniem się zachorowań na COVID-19 od przyszłego tygodnia Punkt Pobrań Wymazów w kierunku zakażenia SARS CoV-2 będzie nieczynny w niedzielę.

W ostatnim czasie wzrasta ilość pacjentów przyjmowanych do oddziałów szpitalnych. Wykonywane są planowe zabiegi operacyjne. W tym momencie przeszkodą do przyspieszenia tempa wykonywanych operacji jest niewystarczająca liczna pielęgniarek anestezjologicznych.