Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Mazowsze

Wznowiona VI edycja konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego!

piątek, 11 czerwca 2021 14:18 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Magdalena Gliszczyńska

Po długiej przerwie będzie kontynuowany konkurs "Dwa oblicza Pułaskiego", który współorganizuje Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wraz z Dowództwem ORP "Gen K. Pułaski". Przedsięwzięciu patronuje Radio Plus Radom.

W najbliższy wtorek, 15 czerwca odbędzie się II etap konkursu, w którym weźmie udział ok. 50 osób. Uczestnikami są uczniowie szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego - w tym również z terenu ziemi radomskiej: Radomia, Kozienic czy Białobrzegów. Będzie to etap sportowy: bieg na 600 metrów oraz pływanie na dystansie 50 metrów. II etap zostanie rozegrany na obiektach sportowych w Warce (Kompleks Lekkoatletyczny oraz pływalnia).

 

- Pandemia Covid-19 sprawiła, że od rozegrania I etapu minęło już ponad rok. Nie poddaliśmy się jednak i czekaliśmy na jak najdogodniejszy moment by ponownie powrócić do konkursowej rywalizacji. Wiemy, że część z osób zakwalifikowanych do II etapu nie jest już uczestnikami szkoły średniej. Pomimo, że zakończyły one już edukację w szkołach, które reprezentowały podczas I etapu-testu wiedzy Organizatorzy dopuszczają ich udział w II etapie – zawodach sportowych - informuje Karol Kucharski Kustosz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, koordynator konkursu.

Początek sportowych zmagań, 15 czerwca br. o godz. 10.00. - Spotykamy się z uczestnikami II etapu konkursu przy Kompleksie Lekkoatletycznym na Stadionie Miejskim w Warce. Po rozegraniu konkurencji biegowej zawody będą kontynuowane na pływalni Olimpic w Warce. Szczegóły dotyczące organizacji II etapu VI edycji konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego znajdują się w dokumencie „Wytyczne dotyczące przeprowadzenia II etapu VI edycji konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego w dn. 15 czerwca 2021 r.”. Prosimy o uważne zapoznanie się z ww. dokumentem uczestników konkursu oraz ich rodziców, opiekunów i pedagogów. Uczestników konkursu prosimy by pamiętali o wypełnieniu i przekazaniu w dniu rozegrania II etapu stosownego zaświadczenia dot. stanu zdrowia oraz posiadali przy sobie ważny dokument tożsamości - dodaje Karol Kucharski.

To już VI edycja konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”.

Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim, wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu.Konkurs składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.