Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

Przysucha

Wyjazdowe posiedzenie klubu Zjednoczonej Prawicy w Przysusze

wtorek, 15 czerwca 2021 21:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz ministrów i posłów odbyło się w Przysusze wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy.

Sejm we wtorek po godzinie 18.00 zakończył obrady. W jego trakcie wybrano Lidię Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. Potem posłowie wsiedli do autokarów i pojechali do podradomskiej Przysuchy, by uczestniczyć w zamkniętych obradach w sali sportowej, należącej do Starostwa Powiatowego. Politycy rozmawiali o planach na najbliższe miesiące. Poruszona została też kwestia Polskiego Ładu. Wicerzecznik klubu PiS Radosław Fogiel przypomniał, że posiedzenie było pierwszym wyjazdowym spotkaniem klubu od niemal roku:

- Głównym tematem były przygotowania do zbliżającego się kongresu partii, który odbędzie się 3 lipca. Były także poruszane inne istotne, bieżące tematy - powiedziała po zakończeniu spotkania rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Ryszard Terlecki dodał: "Przygotowujemy się do kongresu, do pewnej restrukturyzacji struktur partii, a także do takiej ofensywy, która będzie polegała na objeździe kraju przez czołówkę naszej partii".

Na posiedzenie klubu zaproszono również europosłów. Na miejscu spotkaliśmy posła do Parlamentu Europejskiego dr. Zbigniewa Kuźmiuka:

Wiceminister obrony narodoweji Marcin Ociepa mówił, że "było bardzo dobre wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na temat wyzwań jakie stoją przed Polską i przed Zjednoczoną Prawicą. Bardzo budujące i koncyliacyjne - zapewnił Ociepa.

Wśród posłów z okręgu radomskiego spotkaliśmy m.in. Marka Suskiego, Annę Kwiecień, Andrzeja Kosztowniaka i Dariusza Bąka:

Podobnego zdania był także poseł Robert Telus z ziemi opoczyńskiej:

W spotkaniu uczestniczyli także posłowie Porozumienia Jarosława Gowina, którzy głosowali za kandydaturą prof. Marcina Wiącka na RPO. Rzecznik Porozumienia Magdalena Sroka:

- Przygotowujemy się do kongresu do restrukturyzacji struktur partii, a także do ofensywy, która będzie polegała na objeździe kraju przez czołówkę naszej partii - mówi marszałek sejmu Ryszard Terlecki.

Przypomnijmy, że Sejm podczas wtorkowego posiedzenia podjął uchwałę o powołaniu nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Na to stanowisko wybrał senator Lidię Staroń. To już piąta próba wyboru RPO. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Senat.

Gospodarzem spotkania był starosta przysuski Marian Niemirski, który podkreślił, że w ostatnich latach powiat przysuski po raz czwarty jest miejscem spotkań najważniejszych polityków w Polsce.

Każdy z uczestników spotkania wyjechał z Przysuchy ze smacznymi obwarzankami z Odrzywołu.