Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kozienice (Św. Krzyża)
Dziś jest: Niedziela, 19 września 2021

Radomskie

Wmurowanie kapsuły czasu w Cerekwi

środa, 16 czerwca 2021 14:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej w Cerekwi w gminie Zakrzew koło Radomia. Dzisiaj odbyła się uroczystość wmurowania kapsuły czasu z udziałem wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza, starosty radomskiego Waldemara Trelki i wójta gminy Leszka Margasa. Środki na inwestycję pochodzą z rezerwy budżetu państwa w kwocie ponad 7 mln złotych.

Radom szczepienia

Wójt Leszek Margas powiedział, że rozbudowa szkoły jest potrzebna z uwagi na rosnącą liczbę uczniów. Obecnie do placówki uczęszcza ponad 220 dzieci, które realizują program nauczania od przedszkola do 8 klasy w 11 oddziałach. W budynku jest 9 sal lekcyjnych oraz niewielka, bo zaledwie 60-metrowa, sala gimnastyczna, która nie spełnia norm powierzchniowych ani wysokościowych:

Nowa część budynku będzie posiadać 3 kondygnacje i zostanie połączona z istniejącą częścią łącznikiem znajdującym się na II piętrze. W projektowanym budynku znajdują się 3 sale lekcyjne, szatnia na 112 osób, gabinet psychologa, logopedy, pielęgniarki, sekretariat oraz gabinet dyrektora. W nowej części budynku znajduje się winda pozwalająca na dostęp osób niepełnosprawnych na wszystkie piętra. Szkoła będzie miała również kuchnię ze stołówką wraz z pomieszczeniami gospodarczymi. I piętro to część sportowa. Znajduje się tam sala gimnastyczna z pomieszczeniem dla trenerów, 4 szatnie z zapleczem sanitarnym na 25 osób każda. Elżbieta Kumięga, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cerekwi:

Odnowiona, powiększona i dostosowana do współczesnych wymogów szkoła znacząco poprawi komfort pracy uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a w konsekwencji – wpłynie na wyniki edukacyjne. Rodzice dzieci cieszą się z nowej inwestycji. Wśród nich Katarzyna Kępczyńska:

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 2022 rok.