Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

Opoczno

W Drzewicy będzie bieg uliczny, piknik rycerski, a nawet wyścig na rolkach

piątek, 18 czerwca 2021 09:52 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O zbliżających się Dniach Drzewicy, powstającym budynku klubu sportowego i remoncie dawnej siedziby gimnazjum mówiliśmy w kolejnej audycji Gmina Drzewica na Fali.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski mówił o rozpoczęciu prac związanych z budową siedziby Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego w Drzewicy. To inwestycja bardzo oczekiwana przez drzewickie środowisko piłkarskie. Nowoczesny budynek pasywny ma zostać oddany do użytku za rok. Na ukończeniu są za to prace związane z termomodernizacją budynku dawnego gimnazjum. Tu roboty mają zakończyć się w te wakacje. W trakcie remontu okazało się, że trzeba zwiększyć zakres prac o dodatkowe zadania. Zwiększony został także budżet na to zadanie o 350 tys. zł.

Janusz Reszelewski mówił także o pracach wykonanych na skwerze Drzewickich Olimpijczyków. Obiekt powstał 2,5 roku temu z okazji 40-lecia istnienia miejscowego klubu kajakowego. Niestety został zdewastowany. Stąd podjęte przez samorząd działania naprawcze. Zamontowane zostały nowe metalowe koła olimpijskie. Gmina odnowiła także znajdującą się na skwerze pamiątkową tablicę ze stalowymi replikami medali olimpijskich zdobytych przez osadę Krzysztof Kołomański - Michał Staniszewski w Sydney w 2000 roku. Burmistrz Drzewicy zaapelował do mieszkańców o uszanowanie tego miejsca.

W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o sukcesach drzewickich sportowców. Awans do reprezentacji Polski wywalczył kajakarz górski Bartłomiej Reguła, który na lipcowych mistrzostwach świata w Słowenii wystąpi w konkurencji slalomu ekstremalnego. Wcześniej awans na mistrzowską imprezę wywalczyło dwóch innych kajakarzy z Drzewicy: Szymon Zawadzki oraz Maciej Bartos. Z kolei drzewiczanka Dominika Gąsieniec, piłkarka TME UKS SMS Łódź wywalczyła drugie miejsce w Ekstralidze Kobiet oraz została finalistką Pucharu Polski Kobiet.

Burmistrz Janusz Reszelewski mówił także o zbliżających się Dniach Drzewicy. Tegoroczne obchody święta miasta będą miały inny charakter niż dotychczas. Będzie więcej, ale mniejszych inicjatyw rozłożonych w czasie. A wszystko rozpocznie się już 26 czerwca od świętojańskiego grania nad zalewem. Dzień później w Drzewicy odbędzie się wyścig na rolkach. Imprez nie zabraknie także w lipcu i sierpniu. W programie znalazły się m.in.: mecz piłki nożnej samorządowców z przedsiębiorcami, koncerty nad zalewem, bieg ulicami Drzewicy na 5 km oraz piknik rycerski.

Posłuchaj audycji Gmina Drzewica na Fali: