Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

Mazowsze

Piknik profilaktyczny w Wierzbicy

piątek, 18 czerwca 2021 14:06 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. MOW Wierzbica
Magdalena Gliszczyńska

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy jest autorem innowacji pedagogicznej pod hasłem: „Drogowskaz - słów kilka o świadomym życiu”. Zwieńczeniem rocznych działań będzie piknik profilaktyczny, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 czerwca.

Jak podkreślają organizatorzy profilaktyka uzależnień to pomaganie młodym ludziom, by rozwijali w sobie bogactwo pragnień, marzeń, aspiracji i ideałów. Młodzi ludzie nie będą sięgać po używki wtedy, gdy zafascynujemy Ich światem dobra i piękna, światem prawdy i miłości, światem wartości, których respektowanie przynosi satysfakcję i radość, jakiej żadna „sztuczna substancja” dać nie może. Zjawisko uzależnień widoczne jest obecnie w każdym środowisku.

- W związku z tym, jako placówka o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie, wymagających specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i resocjalizacji. W ciągu całego roku szkolnego zwracając uwagę na problemy napotykane w naszej pracy organizowaliśmy zajęcia, spotkania ze specjalistami, gośćmi oraz działania, które miały na celu poprawę tej sytuacji – mówi Agnieszka Ankurowska dyrektor MOW w Wierzbicy.

Na zakończenie innowacji organizowany będzie piknik profilaktyczny. Jest on zwieńczeniem rocznych działań oraz wyjściem do szkół i placówek z terenu starostwa radomskiego. Na pikniku odbędzie się również premiera filmu dokumentalnego tworzonego w ramach innowacji: „DROGOWSKAZ”, świadectwa i występy zaproszonych gości, rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego oraz podsumowanie działań. Wydarzenie zaplanowano na dzień 22 czerwca 2021 roku o godz. 11:00 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy.

Honorowy patronat sprawuje Starosta Powiatu Radomskiego Waldemar Trelka. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.