Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

Końskie

Nowe wozy dla świętokrzyskich strażaków

sobota, 19 czerwca 2021 13:51 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Marcin Prejs

36 wozów za ponad 30 milionów złotych trafiło do świętokrzyskich strażaków. Z nowych pojazdów mogą cieszyć się też koneccy ochotnicy.

Specjalistyczne samochody otrzymały jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu świętokrzyskiego. Nowoczesny sprzęt przekazali oficjalnie wojewoda Zbigniew Koniusz oraz zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk.

To 36 pojazdów za ponad 30 milionów złotych, które już kupiono lub niebawem zostaną zakupione dla świętokrzyskich strażaków. 30 wozów za prawie 22 mln 200 tys. zł trafia do strażaków ochotników, a sześć samochodów, które kosztują ponad 8 mln 300 tys. zł, dostają jednostki PSP. Pieniądze pochodzą m.in. z budżetu państwa, środków samorządowych i własnych, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszy unijnych i programu modernizacji. Strażacy otrzymali także promesy na zakup nowych wozów oraz decyzje o włączeniu jednostek do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Strażacka zbiórka odbyła się przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. W gronie OSP, którym przekazano nowe wozy znalazły się jednostki z powiatu koneckiego: Fałków, Kozów, Gosań, Smyków i Przyłogi. Podczas uroczystości akty włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego otrzymały 4 jednostki OSP, w tym OSP Końskie.

Z kolei promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych z tegorocznego budżetu trafiły do 21 świętokrzyskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej: w Starachowicach - osiedlu Michałów, Włoszczowicach, Moskorzewie, Strawczynie, Nowej Słupi, Kurozwękach, Klimontowie, Niedźwiedziu, Rykoszynie, Bilczy, Wszechświętem, Małogoszczy, Miedzierzy, Sokołowie Górnym, Nowym Odrowążku, Ćmielowie, Bobrzy, Działoszycach, Chańczy, Osinach i Koprzywnicy.