Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Radomskie

Olbrzymie środki inwestycyjne dla Pionek

wtorek, 22 czerwca 2021 10:24 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Inwestycje samorządu powiatowego w Pionkach przekroczą 75 milionów złotych. Jedną z nich jest budowa nowoczesnego szpitala. Poinformował o tym starosta radomski Waldemar Trelka.

Radom szczepienia

Szpital w Pionkach będzie tworzył kompleks, składający się z pięciu lub sześciu budynków i będzie miał bogatą ofertę medyczną. Przez 20 ostatnich lat szpital był rozproszony po całym mieście, co generowało wiele kosztów i problemów. - To kluczowa inwestycja powiatowa, bo zakładamy, że wybudowanie i wyposażenie szpitala będzie kosztowało około 60 milionów złotych, ale ponad 30 milionów pozyskaliśmy już z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił starosta Waldemar Trelka:

Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach powiedziała, że oddanie do użytku pierwszego pawilonu nastąpi prawdopodobnie w połowie października, aby od nowego roku przystąpić do wykonywania kontraktu już w nowych warunkach.

- Gdy scentralizujemy wszystkie usługi w jednym miejscu, czyli przy ulicy Niepodległości, zdecydowanie zmniejszą się koszty utrzymania placówki i zdecydowanie poprawimy komfort pracy całego zespołu szpitala i warunki hospitalizacji naszych pacjentów - mówiła dyrektor Bernarda Dudek.

Poseł Marek Suski przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość od początku dąży do tego, by dbać o wszystkich obywateli. - Każdy Polak ma prawo do nowoczesnej służby zdrowia, niezależnie od tego, gdzie mieszka – mówił poseł Marek Suski.

Skalę inwestycji w Pionkach doceniła radna PSL Katarzyna Konopska:

Zarząd Powiatu Radomskiego w czasie pobytu w Pionkach reprezentowali: wicestarosta Krzysztof Kozera i członkowie: Ewa Tkaczyk, Roman Frąk i Zbigniew Dziubasik. Rolę gospodarzy pełnili również radni Powiatu Radomskiego z Miasta i Gminy Pionki, czyli: Marzena Murawska, Katarzyna Konopska, Jan Siek i Marek Janeczek, którym towarzyszył Tomasz Łyżwa, radny Miasta Pionki i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pionkach.