Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

Kozienice

Pierwsze kroki do świata mediów cyfrowych. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na szkolenia

środa, 23 czerwca 2021 09:33 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Fundacja VCC organizuje dwa cykle interesujących szkoleń dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, mieszkających na terenie Gminy Kozienice. To będzie nie lada gratka dla wszystkich, którzy myślą o tym, by związać swoją przyszłość z mediami cyfrowymi lub po prostu chcą rozwinąć swoje umiejętności związane z Internetem.

Organizacja szkoleń to jeden z etapów projektu „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim”, w którym udział bierze Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

W ramach projektu nasz dom kultury otrzymał zestaw laptopów wraz z oprogramowaniem, a dwoje naszych pracowników odbyło intensywne, dwutygodniowe szkolenia. Teraz wykorzystamy nowy sprzęt i umiejętności do tego, by przeszkolić dzieci i młodzież z terenu naszej gminy – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Szkolenia przygotowane dla dzieci i młodzieży będą obejmowały dwa bloki tematyczne.

Pierwszy z nich to szeroko rozumiane dziennikarstwo on-line, czyli głównie tworzenie różnego rodzaju treści publikowanych w Internecie. Nie tylko tekstów, ale również grafik czy zdjęć. Drugi moduł poświęcony jest bezpieczeństwu w sieci, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym czy społecznym – wyjaśnia Elwira Kozłowska i dodaje: – Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w środę 30 czerwca, o godz. 16.00, w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. W trakcie spotkania zostaną omówione wszelkie szczegóły dotyczące zajęć, ich formy oraz programu:

 

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach, w następujących terminach:

- od 5 lipca do 9 lipca 2021 r., codziennie w godzinach 9:15-14:00 (grupa I);

- od 12 lipca do 16 lipca 2021 r., codziennie w godzinach 9:15-14:00 (grupa II).

Zajęcia odbędą się w sali dydaktycznej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29) i będą miały formę praktyczną (praca z komputerem).

Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość nauczyć się m.in. legalnego wykorzystania banków zdjęć, muzyki i filmów, korzystania z e-usług, ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem, tworzenia wizytówek, prowadzenia wideo rozmów, konfigurowania i uruchamiania własnej transmisji na własnym kanale, rozpoznawania zagrożeń internetowych, tworzenia własnych stron internetowych, korzystania z usług Google, bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej, projektowania własnego loga w programie Photoshop, tworzenia bloga, prowadzenie konta na kanale YouTube, korzystania z tutoriali, samouczków i filmów instruktażowych.

 

Zapisy do udziału w warsztatach będą prowadzone w terminie od 24 czerwca (od godz. 9.00) do 2 lipca (do godz. 17.00). W tym celu należy pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, którego wzór dostępny jest na stronie www.dkkozienice.pl oraz w Punkcie Informacji Kozienickiego Domu Kultury w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Liczba miejsc jest ograniczona (8 osób na grupę). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela instruktor KDK Mariusz Basaj – mailowo pod adresem lub telefonicznie pod nr 786913616.