Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kozienice (Św. Krzyża)
Dziś jest: Niedziela, 19 września 2021

Mazowsze

Aby wakacje były bezpieczne

piątek, 25 czerwca 2021 12:12 / Autor: Magdalena Król
fot. M.Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W piątek, 25 czerwca rozpoczęły się wakacje. Dlatego policjanci z mazowieckiej policji przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Radom szczepienia

Kończy się rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dla dzieci i młodzieży to okres beztroski i wypoczynku. Dla policjantów jest to okres wytężonej pracy podczas prowadzonej akcji „Bezpieczne Wakacje 2021” mówi podinsp. Krzysztof Bielecki, naczelnik wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu:

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych dodaje podinsp. Krzysztof Bielecki:

Na czas wakacji uruchomiona zostanie specjalna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wyjaśnia podinsp. Krzysztof Bielecki, naczelnik wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu:

Na stronach internetowych poszczególnych garnizonów można zasięgnąć informacji, gdzie można skontrolować stan techniczny autobusów, które będą przewoziły dzieci i młodzież na wypoczynek dodaje podinsp. Krzysztof Bielecki:

W 2020 roku na terenie województwa mazowieckiego utonęło 35 osób (w tym 16 w wakacje). W tym roku utonęło już 12 osób (stan na 25 czerwca). Warto zapoznać się z mapą czarnych punktów wodnych. Jest ich w woj. mazowieckim 90 mówi kom. Justyna Stanik-Rybak, wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu:

Komisarz Justyna Stanik-Rybak zaprasza również na „Czwartki z Komisarzem Zebrą”:

Spotkania są organizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w każdy czwartek w okresie od 1 lipca do 26 sierpnia 2021 r. w godz. 10:30 -11:30.