Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Radomskie

Skaryszew: Młode pisklęta zginęły podczas czwartkowej nawałnicy

piątek, 25 czerwca 2021 13:33 / Autor: Magdalena Król
Screen z transmisji z bocianiego gniazda
Magdalena Król

Smutne informacje płyną ze Skaryszewa. Niestety czwartkowa nawałnica przyniosła śmierć tegorocznych piskląt.

Radom szczepienia

Przypomnijmy, że od kwietnia mieliśmy okazję podglądać bocianie życie i zwyczaje w gnieździe zlokalizowanym w Skaryszewie. W bocianiej rodzinie pojawiły się nawet maluchy, a obserwacja tych pięknych ptaków była dla wszystkich ,,żywą lekcją przyrody”. Niestety, natura rządzi się swoimi prawami. Czwartkowa nawałnica przyniosła śmierć tegorocznych piskląt. W związku z tym Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewieprzerywa transmisję on-line z bocianiego gniazda.

Podglądanie bocianiej rodziny było dla wszystkich mieszkańców gminy i miasta Skaryszew, jak również całego kraju niesamowitym doświadczeniem i źródłem emocji. Od oczekiwania na przylot bociana Mateusza, przez złożenie jaj oraz wylęg piskląt mieliśmy okazję obserwować, jak piękny i zarazem interesujący jest świat natury. Teraz przyroda pokazała swoje drugie oblicze i udowodniła, jak wielką mocą jest żywioł.

Natura daje życie i je odbiera, jej świat rządzi się swoimi prawami. Przykładem działania według praw natury był fakt wyrzucenia na początku tygodnia dwóch piskląt z bocianiego gniazda. Ptaki doskonale wyczuły, iż dwójka ich maluchów nie poradzi sobie w świecie przyrody, a one same nie są w stanie zapewnić wszystkim pisklętom pożywienia w okresie suszy. Pomimo walki o życie maluchów, bociani rodzice przegrali pojedynek z nieprzejednaną przyrodą.