Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

REGION

S7: Podpisana umowa na odcinek Tarczyn - Lesznowola

sobota, 26 czerwca 2021 09:13 / Autor: Michał Kaczor
fot. GDDKiA
Michał Kaczor

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na dokończenie odcinka Lesznowola – Tarczyn Północ na trasie S7.

GDDKiA wybrała ofertę Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Prace wyceniono na około 510 mln zł i mają być zakończone w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy.

- Wymogiem postawionym przez GDDKiA jest to, by ciąg główny trasy S7 był przejezdny do października 2022 r., natomiast zakończenie wszystkich prac przewidywane zostało w I kwartale 2024 r. – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Odcinek od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ będzie miał niespełna 15 km. Ma składać się z dwóch jezdni po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. W ramach zadania wybudowane zostaną trzy węzły drogowe - Antoninów, Złotokłos i Tarczyn Północ.

Zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja projektowania, wybudowanie trasy, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji, pozwolenia na użytkowanie oraz oddanie do użytku nowej drogi. Ponadto wykonawca do III kwartału 2024 roku ma wyremontować 17 kilometrów obecnego przebiegu drogi krajowej nr 7.

Przypomnijmy, pierwszym wykonawcą była firma IDS-Bud, ale jesienią GDDKiA zerwała umowę ze względu na niewystarczające tempo prac.