Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

REGION

Ogłoszony przetarg na drogę S74 od Mniowa do Kielc

wtorek, 29 czerwca 2021 16:55 / Autor: Michał Kaczor
grafika. GDDKiA
Michał Kaczor

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę drogi ekspresowej S74. Odcinek połączy Przełom i Mniów z węzłem Kielce Zachód.

 Odcinek Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód to kolejna, po obwodnicy Opatowa, inwestycja w ciągu drogi ekspresowej S74 realizowana w województwie świętokrzyskim w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Inwestycja ma znaczenie dla kierowców podróżujących tranzytem na trasie Łódź - Kielce - Rzeszów.

- Aktualnie droga krajowa nr 74 na wjeździe i wyjedzie ze stolicy województwa w stronę Mniowa i Miedzianej Góry jest często zakorkowana. Nowy dwujezdniowy przebieg S74 sprawi, że mieszkańcy gmin Miedziana Góra i Mniów nie tylko odetchną, ale sprawnie dojadą do Kielc. Droga ekspresowa S74 skomunikuje województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. Mieszkańcy Kielc i województwa świętokrzyskiego zyskają bezpieczne i szybkie połączenie z węzłami autostradowymi. Dzięki inwestycji poprawi się również bezpieczeństwo ruchu drogowego - czytamy w komunikacie GDDKiA.

W ramach inwestycji zaprojektowany i wybudowany zostanie odcinek dwujezdniowej drogi S74 o długości ponad 16 kilometrów. Będzie on przebiegał przez teren gmin Mniów, Miedziana Góra i Strawczyn.

- Droga na odcinku ok. 400 m począwszy od miejscowości Przełom biec będzie istniejącym śladem drogi krajowej nr 74. Następnie odbije w kierunku południowo-zachodnim i poprowadzona po nowym śladzie skomunikuje się z łącznicą węzła S7 Kielce Zachód, wybudowaną w ramach obwodnicy Kielc - informuje GDDKiA.