Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Radomskie

Matura 2021: Jak poradzili sobie uczniowie powiatu radomskiego?

wtorek, 06 lipca 2021 11:43 / Autor: Magdalena Król
fot. Powiat radomski
Magdalena Król

W szkołach średnich w Pionkach i Iłży, prowadzonych powiat radomski, do matury przystąpiło 216 tegorocznych abiturientów, z czego pozytywny wynik w terminie głównym uzyskały 174 osoby. Tylko kilkunastu absolwentów będzie poprawiać niektóre przedmioty w sierpniu. Średnia zdawalność wyniosła 81 procent, czyli więcej niż średnia wojewódzka (79,2 proc.) oraz krajowa (74,5 proc.)

Radom szczepienia

Do tegorocznego egzaminu maturalnego, który przeprowadzono w maju przystąpiły w Polsce ponad 273 tysiące tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Egzaminu w części pisemnej pisano z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. W tym roku ze względu na epidemię nie był przeprowadzany egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych w części ustne mówi Marcin Genca, rzecznik starosty radomskiego:

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży do egzaminu dojrzałości przystąpiło 66 abiturientów, zdało 61 z nich, przez co zdawalność wyniosła 92 procent. W tej szkole tylko jedna osoba ponownie przystąpi do egzaminu, zaś cztery osoby będą poprawiać jeden przedmiot w sierpniu

Jak podkreśla Agnieszka Kopeć – Fila, dyrektor liceum, 15 maturzystów osiągnęło najwyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów, a 5 osób uzyskało wynik 100 % z matematyki, zaś 9 osób 100% z języka angielskiego (na poziomie podstawowym). Wielu zdających osiągnęło również bardzo dobre wyniki egzaminacyjne, które plasują się od poziomu 90 % wzwyż.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach do matury przystąpiły 23 osoby, a egzamin zakończył się wynikiem pozytywnym dla 19 z nich. Zdawalność wyniosła 83 procent.

- Mamy tylko cztery poprawki w sierpniu, w tym tylko jedną z matematyki, więc w porównaniu do ubiegłego roku jest o wiele lepiej. Sądzę, że finalnie uda się uzyskać nawet 100-procentową zdawalność – mówi Rafał Kącki, dyrektor liceum w Pionkach.

W technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży do egzaminu maturalnego przystąpiło 30 absolwentów, a zaliczyło go 26 osób, zdawalność wyniosła 87 procent.

W technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach do matury przystąpiły 72 osoby, świadectwo uzyskało 51 z nich, co daje zdawalność 71 procent.

W technikum Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach do matury przystąpiło 25 osób, pozytywny wynik uzyskało 17 z nich. Zdawalność wyniosła 68 procent.