Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Kozienice

Ponad 1,2 mln zł dla szpitala w Kozienicach

środa, 07 lipca 2021 13:38 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Szpital w Kozienicach otrzymał ponad 1,2 mln złotych dofinansowania z samorządu województwa mazowieckiego. Pieniądze będą przeznaczone na termomodernizację.

Dzięki dofinansowaniu wyremontowany zostanie budynek D należący do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W szpitalu zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne oraz nowe oświetlenie.

- To wpisuje się w naszą politykę w województwie mazowieckim, ale i w politykę Unii Europejskiej, bo od szeregu lat konsekwentnie ograniczamy źródła zanieczyszczeń i pomagamy w unowocześnianiu budynków poprzez ich termomodernizację. Chodzi też o to, żeby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, poprawić warunki pracy i pobytu chorych - mówi marszałek Adam Struzik.

Po zrealizowaniu tej inwestycji szpital zaoszczędzi na kosztach związanych z ogrzewaniem i eksploatacją, poprawi się jakość powietrza poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń, a także warunki leczenia pacjentów i pracy zatrudnionych w placówce pracowników.

- To kolejne wsparcie dla szpitala powiatowego w Kozienicach. Dzisiaj kwota 1,2 mln zł, ale warto podkreślić, że te wszystkie działania podejmowane przez samorząd województwa mazowieckiego dotyczy także wsparcia w tym trudnym okresie covidowym - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Umowę ze strony szpitala podpisał dyrektor Roman Wysocki.

- Te środki zostaną przeznaczone na dokończenie termomodernizacji szpitala. Teraz została część dla laryngologii, dla poradni, które działają przy szpitalu i także dla części budynku administracyjnego, w którym urzędują pracownicy. Całość inwestycji to ponad 2 miliony złotych - mówi dyrektor.

Przy podpisaniu umowy byli obecni także: starosta kozienicki Krzysztof Wolski, radni wojewódzcy Tomasz Śmietanka i Leszek Przybytniak oraz przedstawiciel rady powiatu.