Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

REGION

Upalny czwartek. Ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia

środa, 07 lipca 2021 16:37 / Autor: Magdalena Król
fot. geralt/pixabay.com
Magdalena Król

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla Radomia i regionu radomskiego. Temperatura maksymalna 32 stopnie.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązuje również w powiecie opoczyńskim i koneckim.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C - informuje Michał Jaworski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

W piątek nad nasz region wkroczy front z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.