Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Opoczno

Turniej szachowy oraz gry terenowe w Poświętnem

czwartek, 08 lipca 2021 13:12 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O inwestycjach drogowych oraz ofercie wakacyjnej mówiliśmy w kolejnej audycji Gmina Poświętne na Fali.

W audycji Gmina Poświętne na Fali wicewójt Maria Grzybek mówiła o inwestycjach drogowych realizowanych przez gminny samorząd. Chodzi m.in. o odcinki dróg w miejscowościach Studzianna i Poręby oraz Anielin. Obecnie gmina kończy drogową inwestycję z Gapinina do Dąbrowy. W planach są inwestycje w sołectwie Poświętne. Wszystkie te zadania są wykonywane metodą powierzchniowego utrwalenia. Maria Grzybek zachęcała także do głosowania na projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Dotyczy on gminy Poświętne, a związany jest z wydaniem książki o dziedzictwie filmowym gminy pt. „Filmowe Poświętne we wspomnieniach mieszkańców”. Wniosek ma numer EOP06. Głosowanie trwa do 16 lipca. Specjalne karty do głosowania są dostępne m.in. w Urzędzie Gminy w Poświętnem.

W audycji Gmina Poświętne na Fali mówiliśmy także o ofercie wakacyjnej przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury. Jak wyjaśniła dyrektor placówki Małgorzata Młynarczyk-Madej, najmłodsi będą mogli skorzystać m.in. z ciekawych zajęć, spotkań, warsztatów oraz gier i zabaw. Dyrektor zaprosiła także turystów do odwiedzenia gminy Poświętne. Posłuchaj audycji Gmina Poświętne na Fali: