Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

REGION

Ponad 7 mln zł na drogi w regionie radomskim

piątek, 09 lipca 2021 15:25 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Wojewoda mazowiecki podpisał dzisiaj 6 umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie otrzymały: powiaty grójecki i przysuski, Nowe Miasto nad Pilicą oraz gmina Wolanów.

Radom szczepienia

Wojewoda i samorządowcy podpisali dziś umowy o wartości ponad 7,2 mln zł.

- Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg skupia się na tym, co jest mniej spektakularne. To nie są drogi z literkami "A", czy "S", tylko małe drogi, od których zależy jakość życia znacznej części z nas. Zwłaszcza tych, którzy mieszkają poza dużymi ośrodkami i na małych wioskach - powiedział wojewoda Konstanty Radziwiłł.

Jednym z beneficjentów był powiat przysuski, który otrzymał prawie 1,7 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Rusinów - Brogowa - Janików.

- Zbudujemy z tego dwa odcinku w jednym ciągu drogi. To jest zamknięcie inwestycji, bo w poprzedniej edycji również w tym ciągu drogi otrzymaliśmy dofinansowanie i w tej chwili cały odcinek drogi jest w bardzo dobrym standardzie - mówi starosta Marian Niemirski.

Gmina Wolanów otrzymała prawie 600 tys. zł na przebudowę drogi gminnej od Sławna do granicy z gminą Zakrzew.

- Dla nas jest to jedna z ważniejszych dróg, ponieważ łączy drogę krajową z drogą powiatową w sąsiedzkiej gminie. U nas to drugi etap. Pierwszy zbudowaliśmy dwa lata temu - mówi wójt Ewa Markowska-Bzducha.

Powiat grójecki otrzymał prawie 5 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Warka - Chynów oraz Wola Chynowska - Podgórzyce do przejazdu kolejowego w Gośniewicach.

- To dwie umowy na odcinek około 11 kilometrów połączy Chynów z Warką. Nasze produkty będą wożone po równych drogach, więc rolnicy będą też zadowoleni - mówi starosta Krzysztof Ambroziak.

Gmina Nowe Miasto nad Pilicą otrzymała prawie 70 tys. zł na przebudowę ulicy Rawskiej.

- Zostanie wybudowany ponad kilometr drogi. Jest to droga na peryferiach Nowego Miasta, ale bardzo istotna, doprowadzająca do obwodnicy Nowego Miasta i łącząca z dużym osiedlem - mówi burmistrz Mariusz Dziuba.

Łączna długość dróg objętych dofinansowaniem to prawie 17 km.