Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

REGION

Grzmi między Radomiem a Nowym Miastem nad Pilicą

czwartek, 15 lipca 2021 10:27 / Autor: Marcin Prejs
Fot. FelixMittermeier/Pixabay
Marcin Prejs

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem i burzami z gradem. Mogą one wystąpić w całym regionie radomskim oraz powiatach koneckim i opoczyńskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie ostrzega przed dzisiejszym upałem i burzami z gradem. Niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić na terenie całego województwa mazowieckiego, a także w powiatach koneckim i opoczyńskim. IMGW wydał drugi stopień zagrożenia. Oznacza to, że prognozowanym burzom miejscami mogą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 40 mm,lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Największa intensywność zjawisk będzie w nocy. Nawałnic można się spodziewać od godziny 14 do 8 rano jutro 16 lipca. Upały prognozowane są od godziny 13 do wieczora, a także w piątek i sobotę. Temperatura może maksymalnie wzrosną nawet do 33 stopni.

Aktualnie [stan na godz. 11.35] burze przechodzą na zachód od Radomia, w Domaniowie, Przytyku i w Nowym Mieście nad Pilicą.