Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

Kozienice

Minister Czarnek postara się o pieniądze na budowę SOSW w Kozienicach

czwartek, 15 lipca 2021 20:26 / Autor: Magdalena Król
fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki
Magdalena Król

W czwartek, 15 lipca, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się z posłami ziemi radomskiej, wicewojewodą mazowieckim, starostą kozienickim i dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie w sprawie zabezpieczenia finansowania budowy nowej siedziby SOSW w Kozienicach.

Radom szczepienia

Jedyna tego typu placówka edukacyjna dla dzieci niepełnosprawnych funkcjonuje obecnie w Opactwie w powiecie kozienickim. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy mieści się w murach dawnego klasztoru benedyktyńskiego pochodzącego z XVI wieku. Obiekt nie jest w pełni dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, dlatego istnieje potrzeba wybudowania nowoczesnego budynku. Do ośrodka w Opactwie uczęszcza 52 uczniów z niepełnosprawnościami w wieku od 7 do 25 lat.

Powiat Kozienicki nie posiada wystarczających środków finansowych na budowę placówki. W związku z tym minister edukacji i nauki zaangażował się w pomoc w pozyskaniu potrzebnych środków finansowych na budowę nowej siedziby ośrodka.

– Wiem, że szkoła pomimo trudnych warunków lokalowych działa bardzo dobrze. Dzieci powinny mieć szkołę przyjazną, radosną i nowoczesną. Nowa lokalizacja w Kozienicach to poprawa dojazdu do szkoły. Dlatego będę ubiegał się o środki finansowe na ten cel. Nowy ośrodek w Kozienicach to inwestycja bez dwóch zdań konieczna. Rozpoczniemy ją i skończymy – zapowiedział minister Przemysław Czarnek.

W spotkaniu wzięła udział m.in.poseł Agnieszka Górska.

- Spotkanie było bardzo owocne z udziałem posła Marka Suskiego, wicewojewody Artura Standowicza oraz starosty kozienickiego Krzysztofa Wolskiego. Minister edukacji i nauki postara się zarezerwować w budżecie środki na tę inwestycję - zapewnia poseł Agnieszka Górska.

Nowy budynek ma być w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowoczesny kompleks pozwoli objąć opieką większą liczbę dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zapewniając im odpowiednie warunki kształcenia oraz opieki.