Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

REGION

Ubyło połączeń przesiadkowych w Drzewicy. Trudniej koleją z Radomia do Łodzi

piątek, 23 lipca 2021 13:06 / Autor: Kamil Zapora
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Do niedawna pomiędzy pociągami ŁKA i KM można było przesiąść się w obu kierunkach cztery lub pięć razy dziennie.Obecnie możliwość ta jest znacznie ograniczona. 

 Jadąc w kierunku Radomia, na przesiadkę niewymagającą długiego oczekiwania możemy liczyć tylko po godz. 8:00 i 14:00. Z Łodzi nie dojedziemy na wczesnoporanne kursy KM, a jeśli będziemy chcieli odbyć podróż wieczorem, będziemy musieli liczyć się z długim oczekiwaniem.

Jak informuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, problemy wynikają m.in. z tego, że z końcem czerwca  pociąg Kolei Mazowieckich „Radomiak” z Warszawy w kierunku Radomia przestał jeździć linią nr 22 przez Drzewicę i Przysuchę. Poza tym trwają prace utrzymaniowo-naprawcze zarówno na odcinku łódzkim, jak i mazowieckim.

Mają one toczyć się na liniach nr 25 Łódź Kaliska – Tomaszów Mazowiecki i 22 Tomaszów Mazowiecki – Radom, stąd pojawiły się problemy w nawiązaniu optymalnych przesiadek – dodaje Joanna Osińska. Czynnikiem dodatkowo komplikującym konstrukcję rozkładu jazdy mają być kursy pociągów PKP Intercity na szlaku Tomaszów Mazowiecki – Radzice. Ruch odbywa się tam po jednym torze, a pociągi dalekobieżne mają niekiedy więcej wariantów kursowania (w różne dni odjeżdżają o różnych porach).

Według Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obecnie realizowanych jest siedem skomunikowań, przy czym w części przypadków czas oczekiwania na przesiadkę jest długi (np. przyjazd do Drzewicy o 17:55, wyazd o 18:45). Liczba połączeń przesiadkowych ma się nie zmienić do końca obowiązywania obecnego rocznego rozkładu jazdy, czyli do grudnia 2021 r.