Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Końskie

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Sielpi

poniedziałek, 26 lipca 2021 10:49 / Autor: Magdalena Król
fot. Świętokrzyska Policja
Magdalena Król

Pogoda zachęca do odpoczynku nad wodą. Jednak w tym czasie dochodzi także do utonięć. Aby zapobiegać tego typu sytuacjom, policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej działają w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Radom szczepienia

W niedzielę policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej wspólnie z ratownikiem medycznym w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na środku sielpiańskiego zalewu zorganizowali działania mające na celu uświadomienie, jak ważne jest bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ miało ono zwrócić uwagę wczasowiczów, wypoczywających w Sielpi.

Policjanci wspólnie z ratownikiem medycznym, przy użyciu fantoma pokazali, jak skutecznie przeprowadza się resuscytację krążeniowo oddechową. Dodatkowo wypoczywający dowiedzieli się wielu cennych informacji dotyczących właściwych zachowań nad woda i w trakcie wakacji. Podczas działań mundurowi przypominali również wczasowiczom o narzędziu, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu w bardzo łatwy sposób można poinformować policję między innymi o dzikich kąpieliskach.