Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Kozienice

Ruszyły prace nad siedzibą Kozienickiego Hospicjum

poniedziałek, 26 lipca 2021 14:48 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęto prace nad nową siedzibą Kozienickiego Hospicjum. Wmurowano akt erekcyjny, a biskup Marek Solarczyk poświęcił plac budowy.

Dzisiejszą uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Krzyża w Kozienicach, której przewodniczył biskup Marek Solarczyk. W homilii podkreślił, że dzieło Kozienickiego Hospicjum jest wspaniałym aktem solidarności z ludźmi cierpiącymi:

Następnie przybyli goście spotkali się na placu budowy w Kociołkach pod Kozienicami. Siedziba Hospicjum Kozienickiego znajdować będzie się w budynku po szkole podstawowej, który zostanie specjalnie zaadaptowany. Jak zapowiada burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, budynek i teren po szkole będzie służył nie tylko Stowarzyszeniu, ale i mieszkańcom Kociołek:

 Ks. Tomasz Pastuszka - prezes stowarzyszenia Kozienickie Hospicjum podziękował wszystkim wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają go w jego działaniach i przyczynili się do tego tej ważnej chwili:

Patronką Hospicjum jest błogosławiona Matka Kazimiera Gruszczyńska. Siostra Anna Sulima ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących jest dumna, że dzieło założycielki Zgromadzenia jest kontynuowane:

 W uroczystościach brali udział posłowie Ziemi Radomskiej: Agnieszka Górska, Andrzej Kosztowniak, Anna Kwiecień i Marek Suski.

- W życiu bardzo ważne jest, aby w chwili kiedy możemy coś dobrego zrobić dla drugiego człowieka korzystać z tej możliwości - powiedział Andrzej Kosztowniak:

 Anna Kwiecień podkreśliła, że inwestycje taka jak ta realizowana w Kociołkach do łatwych nie należy i bynajmniej nie z powodów technicznych, ani finansowych:

Przebudowa budynku w Kociołkach ma zakończyć się w przyszłym roku, tak aby hospicjum mogło być w pełni funkcjonalne w 2023 roku.