Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Radomskie

Są środki na przebudowę przejść dla pieszych

środa, 28 lipca 2021 15:08 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

2 mln 360 tys. złotych otrzymały powiaty w regionie radomskim na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadania, które wsparł wojewoda mazowiecki dotyczą przebudowy przejść dla pieszych w powiecie radomskim, szydłowieckim, czy białobrzeskim. Środki trafiły także do gmin w naszym regionie m.in. Kozienic, Warki, Zwolenia i Szydłowca.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań, w ramach których samorządy utworzą nowe przejścia dla pieszych lub podniosą poziom bezpieczeństwa na przejściach istniejących. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 44 mln zł przyznano na realizację 242 zadań, których celem jest wyłącznie poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

Zgodnie z zatwierdzonymi listami dofinansowanie przyznano na realizację 242 zadań z czego 138 to zadania powiatowe, a 104 gminne. Do regionu radomskiego trafi łącznie 4 mln 473 tys. zł

W ramach realizacji zadań planowane jest wykonanie 110 nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych. Ponadto podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa w obszarach oddziaływania 313 istniejących przejść dla pieszych, zlokalizowanych na drogach gminnych i powiatowych oraz w obrębie skrzyżowań tych dróg z innymi drogami publicznymi.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/lista-zadan-rekomendowanych-do-dofinansowania-w-ramach-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog-z-26-lipca-2021-roku-nabor-z-9-marca-2021-r.