Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Opoczno

Łódzkie: Sołectwa z gminy Poświętne z dofinansowaniem marszałka

czwartek, 29 lipca 2021 09:51 / Autor: Magdalena Król
fot. Urząd Gminy Poświętne
Magdalena Król

W ramach programu "Sołectwo na plus" dwa sołectwa z gminy Poświętne otrzymały po 10 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W ramach naboru, który trwał do 31 stycznia, z gminy Poświętne wniosek złożyli sołtysi: z Buczku na projekt pn. „Uroczyste otwarcie siedziby Koła Gospodyń Wiejskich z Buczku” wraz z wyposażeniem siedziby oraz z Małoszyc na projekt pn. „Wesoła Borówka’ - Etap II – Uzupełnienie zagospodarowania miejsca spotkań i integracji mieszkańców. Oba projekty przeszły pozytywną weryfikację i za pośrednictwem gminy Poświętne podpisano umowy o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim.

- Oba sołectwa z gminy Poświętne już nie pierwszy raz pokazały, że integracją i wspólnymi działaniami mogą wiele zdziałać. Cieszymy się z tego sukcesu i niech to będzie zachęta dla innych sołectw z naszej gminy do udziału w programie „Sołectwo na plus” w kolejnych latach – podsumował Michał Franas, wójt gminy Poświętne.

Program „Sołectwo na plus” to nowa i ciekawa inicjatywa skierowana do społeczności lokalnych, których mieszkańcy na czele z sołtysami mają możliwość zdecydowania o rozwoju swoich miejscowości lub też organizacji takich jak koła gospodyń wiejskich czy ochotniczych straży pożarnych. Im większe zaangażowanie mieszkańców w realizację projektów, tym więcej punktów rankingowych przy przyznawaniu dofinansowania.