Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Opoczno

Wójt gminy Poświętne uhonorowany medalem od Rodziny Policyjnej 1939

czwartek, 29 lipca 2021 10:11 / Autor: Magdalena Król
fot. Urząd Gminy Poświętne
Magdalena Król

Medalem za Zasługi im. Jadwigi Dunin Borkowskiej Maleszewskiej, pierwszej przewodniczącej Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939, został uhonorowany wójt gminy Poświętne Michał Franas. Wręczył go Jarosław Olbrychowski, prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939

Wręczając medal Prezes Olbrychowski podkreślił zaangażowanie wójta w ocalenie pamięci o tych trzech funkcjonariuszach, którzy przez lata służyli i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców tej gminy a zostali bestialsko zamordowani w Kalininie i przez lata ich rodziny nie znały losów swoich mężów, ojców.

- To już kolejne wyróżnienie dla wójta gminy Poświętne od Stowarzyszenia Rodziny Policyjnej, bowiem to dzięki gospodarzowi tej gminy kultywowana jest pamięć o zamordowanych bestialsko funkcjonariuszach Policji Państwowej okresu II RP – podkreślał Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 Jarosław Olbrychowski.

Podczas uroczystości prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 docenił również działalność i wsparcie Sławomira Rysia z gminy Lubochnia.

Przypomnijmy, że w 2018 roku z inicjatywy wójta powstała pamiątkowa tablica usytuowana w centralnym miejscu w parku św. Marka w Poświętnem i od tego czasu 11 listopada w tym miejscu odbywają się uroczystości z udziałem mieszkańców gminy Poświętne.