Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Skarżysko-Kamienna

Mesko S.A. z nowym zarządem

wtorek, 03 sierpnia 2021 16:59 / Autor: Kamil Zapora
fot. PGZ
Kamil Zapora

Skarżyski producent rakiet i amunicji na potrzeby polskich sił zbrojnych ma nowy zarząd.

Radom szczepienia

Pod koniec lipca odbyło się  spotkanie zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki,  które zatwierdziło sprawozdanie finansowe za poprzedni rok i oficjalnie rozpoczęło kadencję nowego zarządu. W jego skład wchodzą:

Elżbieta Śreniawska– Prezes Zarządu- Absolwentka Wydziału Przemysłu na kierunku ekonomika i organizacja produkcji Akademia Ekonomiczna w Katowicach,  wieloletni wykładowca akademicki z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej, analiz ekonomicznych, ekonomiki transportu oraz organizacji i zarządzania.Przez wiele lat swojej pracy zajmowała się głównie organizacją pracy i nadzorem nad pionem finansowo- ekonomicznym, przygotowywała i wprowadzała do realizacji programy restrukturyzacyjne, biznesplany dla spółek i innych podmiotów.Ostatnie 14 lat pracowała w MPK sp. z o.o. w Kielcach, od marca 2009 r na stanowisku Prezesa Zarządu Dyrektora Naczelnego do chwili obecnej.

dr inż. Przemysław Kowalczuk– Członek Zarządu- Doświadczony menedżer, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej.Ukończył studia Executive MBA na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie /Apsley Business School of London.Od roku 2016 pełni funkcję Prezesa Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. przekształcając profil spółki z zakładu remontowego do nowoczesnego przedsiębiorstwa rozwijającego technologię rakietową. Jako z-ca Dyrektora Biura Systemów Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej w PIT-RADWAR współtworzył program „Tarcza Polski”. W latach 2002–2012, wykładowca akademicki na Politechnice Warszawskiej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Marcin Ożóg– Członek Zarządu-Przedstawiciel Załogi w Zarządzie Spółki. Jest pracownikiem MESKO S.A. od 1999 r. ostatnio na stanowisku Zastępcy Dyrektora Dywizji Amunicji Małokalibrowej i Średniokalibrowej, wcześniej Kierownik Marketingu oraz Działu Strategii Spółki.Ukończył studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia na kierunku Technologia Chemiczna na Politechnice Wrocławskiej. Ponadto jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Psychologia Wpływu i Komunikacja Perswazyjna w Biznesie i Przywództwie. Ma zdany egzamin państwowy dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz kierowaniu projektami.

Mesko S.A. z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej dostarcza dla Sił Zbrojnych RP oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa amunicji i rakiet.