Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Opoczno

Inwestycje w gminie Poświętne

środa, 11 sierpnia 2021 16:57 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O otwartym boisku w Gapininie oraz o inwestycjach drogowych, przejściach dla pieszych i wnioskach do Polskiego Ładu mówiliśmy w audycji Gmina Poświętne na Fali.

W Gapininie otwarte zostało nowe boisko wielofunkcyjne. Mogą się już cieszyć z niego okoliczni mieszkańcy. Jak wyjaśnił wójt Poświętnego Michał Franas, obok obiektu sportowego powstała także strefa rekreacyjna. Całość kosztowało około 190 tys. zł, z czego połowa pochodziła ze stowarzyszenia Doliny Pilicy. Uroczyste otwarcie obiektu było okazją do promowania w gminie szczepień przeciwko koronawirusowi oraz programu Czyste Powietrze. Punkt konsultacyjno-informacyjny tego programu znajduje się w budynku Urzędu Gminy w Poświętnem.

W audycji Gmina Poświętne Fali wójt Michał Franas mówił także o pozyskanych pieniądzach na bezpieczne przejście dla pieszych. Powstanie ono jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej w Poświętnem. Drugie tego typu zadanie samorząd chciałby wykonać, również przy udziale pieniędzy zewnętrznych, przy Szkole Podstawowej w Dębie.

Wójt poinformował także o wykonanych ostatnio inwestycjach drogowych. To droga między ulicą Główną a Cichą w Poświętnem oraz odcinki w Stefanowie, a także w Dębie, gdzie również powstały parkingi przy szkole. Michał Franas mówił również o wnioskach złożonych przez samorząd do Polskiego Ładu. Gmina ubiega się o kanalizację części Brudzewic, odcinek drogi Studzianna - Dęba, drogi w Mysiakowcu i Buczku oraz termomodernizację szkoły w Dębie. Z kolei w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorząd aplikuje o odcinek drogi Poręby - Iły oraz o drogę w Gapininie. Na koniec audycji Michał Franas poinformował o dożynkach gminno-parafialnych, które odbędą się 12 września w bazylice w Studziannie.

Posłuchaj audycji Gmina Poświętne na Fali: