Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Opoczno

Przed nami święto plonów w gminie Drzewica

czwartek, 19 sierpnia 2021 16:55 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Kończy się remont budynku dawnego drzewickiego gimnazjum. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o zbliżających się dożynkach i pikniku rycerskim.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski poinformował o zakończonych niedawno inwestycjach w Radzicach. Chodzi o parking i oświetlenie uliczne przy szkole. Przypomniał także, że dobiegają końca prace przy przebudowie budynku dawnego gimnazjum. Dwuletnie zadanie opiewa na około 3 mln zł. Dzięki inwestycji uczniowie starszych klas drzewickiej podstawówki będą mogli od września uczyć się w gruntownie wyremontowanym budynku. Równolegle przy drzewickim stadionie powstaje nowy budynek klubu sportowego. Całkowita wartość zadania to ponad 2 mln zł, z czego 1,3 mln to wsparcie unijne. Jak poinformował burmistrz, prace przy realizacji tego zadania są już mocno zaawansowane.

Troje uczniów drzewickiej Szkoły Podstawowej otrzymało stypendia burmistrza Drzewicy za szczególne osiągnięcia edukacyjne. Stypendia takie z rąk Janusza Reszelewskiego odebrali: Aleksandra Mydłowska, Nikodem Malczewski oraz Gabriela Matysiak.

W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o sukcesach drzewickich kajakarzy. Podczas mistrzowskich imprez zdobyli oni łącznie pięć medali: jeden złoty i cztery brązowe. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w której startują juniorzy młodsi (roczniki 2005-2006), bardzo dobre wyniki zanotowała Karolina Bąkiewicz. Drzewicka slalomistka wywalczyła dwa brązowe medale: w C-1 kobiet i K-1 kobiet. W Mistrzostwach Polski Juniorów (roczniki 2003-2004) w kanadyjkach jedynkach mężczyzn złoty medal i tytuł mistrza Polski juniorów zdobył Maciej Bartos. Świetnie spisał się także Mateusz Kwaśniak, który zajął trzecie miejsce w K-1 mężczyzn, dzięki czemu wywalczył brązowy medal. W Lotto 73. Mistrzostwach Polski Seniorów w slalomie kajakowym górale LKK Drzewica zdobyli brąz w konkurencji drużynowej C-1x 3 mężczyzn. W medalowym zespole płynęli: Szymon Zawadzki, Maciej Bartos i Michał Franczak.

Janusz Reszelewski mówił także o wyjeździe drzewickich strażaków do Krakowa oraz o integracyjnym spotkaniu w Zakościelu. Na koniec zaprosił do udziału w gminnych dożynkach, które odbędą się 22 sierpnia w Żardkach oraz zaplanowanym na 29 sierpnia pikniku rycerskim w Drzewicy.

Posłuchaj audycji Gmina Drzewica na Fali: