Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

Kozienice

We wrześniu seniorzy z Kozienic wznowią naukę

wtorek, 24 sierpnia 2021 15:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Za miesiąc ruszy czternasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach. Na seniorów znów czeka bogata oferta wykładów i zajęć. Niedługo ruszą zapisy.

Radom szczepienia

Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka to najwięszy uniwersytet dla seniorów na Mazowszu. Każdego roku na liście słuchaczy znajdują się setki osób.

To, co bez wątpienia przyciąga seniorów do Kozienickiego Domu Kultury, to bogata oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W najnowszej edycji na słuchaczy czekać będzie ponad 20 wykładów, dodatkowe wydarzenia jak spektakle i koncerty muzyczne, a także 23 zajęcia fakultatywne, takie jak choćby: aqua areobic, zajęcia teatralne i taneczne, plastyczne, fotograficzne, brydż, tenis stołowy czy języki obce. Wśród planowanych nowości znalazły się: nauka gry na instrumentach, strefa szycia, spotkania z dietetykiem czy warsztaty literackie.

W pierwszym semestrze wykłady wygłoszą m.in. dr Sebastian Bielak – fotograf, pisarz, podróżnik i wykładowca akademicki, Andrzej Pasławski – fotograf, podróżnik, Igor Pogorzelski – reżyser dźwięku, konsultant muzyczny i operator dźwięku, wykładowca akademicki czy Kamila Wieczorek – absolwentka geografii i turystyki, pilot wycieczek i podróżniczka. Ofertę uzupełnią specjalne seanse pt. „Kino dla seniora” w Kinie KDK.

Ze względu na kwestie związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym, Kozienicki Dom Kultury wprowadził w tej edycji UTW ważną zmianę. Seniorzy zostaną podzieleni na dwie grupy wykładowe. Wykłady dla obu grup odbywać będą się w środę, ale o różnych godzinach: o 11:00 dla grupy pierwszej i o 12:45 dla drugiej.

Zapisy na 14. edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK będą prowadzone w dniach 9-17 września, w kasach KDK zlokalizowanych na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego. Warto podkreślić, że będą one połączone z zapisami na zajęcia fakultatywne oraz do grup wykładowych. Zapisanie się do danej grupy wykładowej będzie równoznaczne z tym, że dana osoba będzie co tydzień korzystać z wykładu tylko o wybranej porze.

Inaugurację 14. edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK zaplanowano na środę, 22 września. Odbędzie się ona, podobnie jak rok temu, w amfiteatrze na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu (ul. Bohaterów Studzianek 30). Początek wyjątkowo o godz. 14.00.

W programie wydarzenia znalazły się: przemówienia okolicznościowe, wykład inauguracyjny nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Tomasza Sota oraz koncert zespołu VOŁOSI, którzy charakteryzują się niepowtarzalnym stylem. Jego bardzo ważny element stanowi muzyka etno. Ich twórczość czerpie z karpackich korzeni, ale znajdziemy tu też brzmienia muzyki klasycznej oraz rocka czy jazzowe improwizacje. 

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, inauguracja będzie transmitowana na żywo na portalu Facebook, w oficjalnej grupie pn. „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury”.

 Do zapisów zachęca dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska: