Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Radomskie

Będą stypendia dla studentów medycy

środa, 08 września 2021 14:34 / Autor: Magdalena Król
fernandozhiminaicela/pixabay.com
Magdalena Król

3️6️0️ tysięcy złotych w latach 2021-2023 na stypendia dla 10 studentów medycyny w zamian za rozpoczęcie pracy w Szpitalu Powiatowym w Pionkach lub Szpitalu Powiatowym w Iłży.

Samorząd Powiatu Radomskiego chce w ten sposób pozyskać nowych lekarzy i wzmocnić zasoby kadrowe dla swoich dwóch szpitali powiatowych. Program stypendialny będzie przeznaczony dla studentów V i VI roku kształcących się na kierunku lekarskim w wyższych uczelniach medycznych.

- W latach 2021-2023 planuje się przyznanie stypendiów dla 10 osób rocznie (po 2 tysiące złotych brutto miesięcznie dla każdej z nich). Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu powiatu. 1️2️3️ tysiące złotych ma z kolei trafić do studentów pielęgniarstwa. Stypendium ma wynosić 1000 zł brutto przez 24 miesiące dla 11 studentów, którzy zobowiążą się do przepracowania 4 lat w powiatowych Domach Pomocy Społecznej. Dotyczy to również pracowników, którzy uzupełniają swoje kwalifikacje zawodowe na studiach wyższych. Stypendia będzie przyznawać Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu - mówi starosta radomski Waldemar Trelka.

W sumie 50️0️ tysięcy złotych będzie przeznaczone na stypendia dla studentów kierunków medycznych: lekarskiego i pielęgniarskiego w zamian za rozpoczęcie pracy po studiach w jednostkach powiatu radomskiego. Propozycję starosty zaakceptował już zarząd powiatu, a ostateczną decyzję podejmą radni podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu.