Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Końskie

W sobotę powiatowe dożynki w Końskich

czwartek, 09 września 2021 16:55 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W najbliższą sobotę odbędą się powiatowe dożynki w Końskich. W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy także o drogowych inwestycjach i przedłużającym się remoncie w I LO.

Radom szczepienia

Powiat Konecki przebuduje lub wyremontuje w tym roku 30 km dróg. Całkowity koszt planowanych prac sięga prawie 15 mln zł. Mówił o tym w audycji Powiat Konecki na Fali Jarosław Staciwa, członek zarządu Powiatu Koneckiego. Jak wyjaśnił, większość zadań powiatowy samorząd będzie realizował wspólnie z gminami, przez których teren przebiegają powiatowe drogi.

Uczniowie I LO w Końskich uczą się w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Wszystko przez przedłużający się remont w ich placówce. Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy prace w szkole potrwają do 18 września. Jak wyjaśniał Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty koneckiego starostwa, w budynku I LO wymieniana jest instalacja elektryczna. – Była ona w fatalnym stanie. Mogło dojść do poważnego wypadku. Dłużej już nie mogliśmy tego tolerować – mówił naczelni. Jak poinformował koszt prowadzonych w szkole prac opiewa na 350 tys. zł. Uczniowie I LO powinni powrócić do swojej szkoły 20 września.

W najbliższą sobotę odbędzie się święto plonów powiatu koneckiego. Tradycyjne dożynki przeprowadzone zostaną przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Końskich. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Dożynki rozpocznie msza święta odprawiona o godzinie 14. Po niej nastąpi prezentacja stoisk i wieńców dożynkowych. Nie zabraknie także występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się m.in. Królewiaczki, Smykovia oraz zespół Gratis. W programie święta plonów przewidziano również liczne konkursy i zabawy, nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Chętni będą mogli również zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. – Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu. Podczas powiatowych dożynek każdy znajdzie coś dla siebie – mówił w audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec.

Posłuchaj całej audycji Powiat Konecki na Fali: