Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Opoczno

Młoda kobieta jechała pijana. Spowodowała kolizję

sobota, 11 września 2021 20:33 / Autor: Magdalena Król
fot. Komenda Powiatowa Policji w Opocznie
Magdalena Król

Na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Strzelce doszło do kolizji. Ponadto młoda kobieta jechała samochodem pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 września, o godz. 23.15. Jak informuje opoczyńska policja, 20-letnia kierująca, seatem leonem, będąc w stanie nietrzeźwości straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Kobieta wyszła cało z opresji. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym.

Policjanci, którzy ustalali okoliczności kolizji przebadali 20-latkę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że kobieta kierowała seatem mając w organizmie ponad 0,70 promila alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Sprawa kierowania samochodem pod wpływem alkoholu trafi pod ocenę sądu. Kobiecie grozi do 2 -lat pozbawienia wolności. Jak ustalili policjanci, 20-latka prawem jazdy cieszyła się zaledwie 2-lata.