Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Opoczno

Zalew i muzeum w Opocznie z dofinansowaniem

poniedziałek, 13 września 2021 12:04 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Podpisane zostały umowy na dofinansowanie dwóch ważnych inwestycji w Opocznie.

Dwie ważne inwestycje w Opocznie zrealizowane zostaną dzięki pieniądzom z RPO. Jedną z umów o dofinansowanie wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba podpisał nad opoczyńskim zalewem, bo to właśnie tego obiektu będzie dotyczyło finansowe wsparcie. Jak wyjaśnił, chodzi o modernizację infrastruktury turystycznej nad zalewem. Realizacja projektu „Opoczno – Zalew pełen energii” będzie kosztowała 3,1 mln zł, z czego 1,8 mln to wsparcie unijne.

Razem z wicemarszałkiem umowę podpisał burmistrz Opoczna Dariusz Kosno, który wyjaśnił, co dzięki unijnemu projektowi wykonane będzie w okolicach zalewu. – Przede wszystkim skatepark, na który wszyscy młodzi ludzie w Opocznie czekają – informował Dariusz Kosno. Skatepark powstanie po drugiej stronie ul. Generała Kazimierza Bończy Załęskiego. – Oprócz tego wybudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa prowadząca właśnie nad opoczyński zalew – dodawał burmistrz. Powstaną także pawilony handlowy, gastronomiczny oraz socjalny, a także plac zabaw, prysznic plażowy i siłownia zewnętrzna.

Zbigniew Ziemba i Dariusz Kosno podpisali także umowę o dofinansowanie modernizacji opoczyńskiego muzeum. – Planujemy wymianę dachu, który przecieka, oraz izolację fundamentów budynku – wyjaśnia Adam Grabowski, dyrektor placówki. Projekt zakłada także rozszerzenie oferty kulturalnej muzeum poprzez m.in. zakup niezbędnego wyposażenia oraz utworzenie stałej wystawy ceramicznej, a także wprowadzenie do oferty warsztatów o takiej tematyce. Łączny koszt inwestycji przekracza 1,2 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 800 tys. zł.

Na podpisanie umów o dofinansowanie przyjechali do Opoczna radni sejmiku Ewa Wendrowska i Janusz Ciesielski. Zarówno nad zalewem, jak i w muzeum był również opoczyński poseł Robert Telus, który podkreślał, że trafiające do Opoczna pieniądze wesprą bardzo potrzebne dla miasta i jej mieszkańców inwestycje.

Inwestycja nad opoczyńskim zalewem ma zostać zakończona we wrześniu przyszłego roku, ta w muzeum w czerwcu 2023 roku.

Posłuchaj relacji z podpisania umów w Opocznie: