Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Opoczno

Werówka ma nową świetlicę

wtorek, 14 września 2021 13:08 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Kolejny festyn szczepionkowy zorganizowany został na terenie gminy Drzewica. Tym razem połączony był z otwarciem świetlicy wiejskiej w Werówce.

To było wielkie święto dla mieszkańców Werówki. Nowa świetlica to obiekt, na który tu wszyscy czekali. – Obiekt bardzo nowoczesny na miarę XXI wieku, fotowoltaika, ogrzewanie gazowe, klimatyzacja – wylicza zalety wybudowanej w Werówce świetlicy burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. Koszt budowy obiektu sięga 700 tys. zł, z czego ponad 400 tys. to wsparcie unijne.

Otwarcie obiektu połączone zostało z festynem Szczepimy się z KGW. Na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Była degustacja regionalnych potraw, atrakcje dla najmłodszych, występy artystyczne, a wieczorem zabawa taneczna. Był także objazdowy punkt szczepień Dom-Med ustawiony przy wejściu do świetlicy. Ze szczepień tego dnia skorzystało 14 osób. – Mówi się coraz więcej o kolejnej fali epidemii, dlatego myślę, że będziemy wszyscy spokojniejsi i bezpieczniejsi, jeżeli coraz większa liczba mieszkańców zaszczepi się – dodaje Janusz Reszelewski. Wyjaśnia, że póki co ze szczepień skorzystało 46,7 proc. mieszkańców gminy Drzewica. To w powiecie opoczyńskim bardzo dobry wynik, plasujący drzewiczan na drugi miejscu tuż za gminą Opoczno. Posłuchaj relacji z otwarcia świetlicy wiejskiej w Werówce połączonego z festynem szczepionkowym: