Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

REGION

Czworgiem osieroconych dzieci zajęli się policjanci

środa, 15 września 2021 09:27 / Autor: Newsroom
foto: KPP Lipsko
Newsroom

Trzy miesiące spędzi w areszcie 41-letni sprawca wypadku drogowego w powiecie lipskim, w którym zginęła 36-letnia kobieta - zdecydował Sąd Rejonowy w Lipsku. Kobieta osierociła czwórkę dzieci.

 

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 7 września na drodze powiatowej w miejscowości Wola Solecka Pierwsza w powiecie lipskim. 41-letni mężczyzna, który jechał wraz z 36-letnią pasażerką osobowym fordem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z 40-latkiem kierującym osobową hondą. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka forda, a kierujący samochodami zostali przewiezieni z obrażeniami ciała do szpitala.

36-letnia kobieta osierociła czwórkę dzieci w wieku 8-16 lat, które wychowywała samotnie. W chwili zdarzenia troje najmłodszych dzieci przebywało w szkole, a najstarsze w internacie.

Jak informuje mazowiecka policja, funkcjonariusze zapewnili osieroconym opiekę w domu podczas nieobecności dorosłego opiekuna. Ze względu na na to, że babcia dzieci mieszka ponad 250 km od nich, do czasu jej przyjazdu dalszą opiekę nad dziećmi od policjantów przejęli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chotczy. Funkcjonariusze zadbali też o pomoc psychologiczną dla osieroconych dzieci organizując wsparcie z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Lipsku.