Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Opoczno

Od ziarenka do bochenka w Opocznie

czwartek, 16 września 2021 15:25 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Muzeum Regionalne w Opocznie
Marcin Prejs

Konferencję „Od ziarenka do bochenka” zorganizowało Muzeum Regionalne w Opocznie. Spotkanie było okazją do promocji książki pod tym samym tytułem.

Konferencja „Od ziarenka do bochenka” zorganizowana została w ramach ministerialnego projektu realizowanego przez Muzeum Regionalne w Opocznie. Przeprowadzona została ona w opoczyńskim domu kultury. Osoby zgromadzone w w sali widowiskowej mogły wysłuchać kilku prelekcji. Wygłosili je: dr hab. ks. Zdzisław Kupisiński, ks. Stanisław Grzech, dr Damian Kasprzyk, prezes Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego Oddział w Łodzi oraz dr Jan Łuczkowski prezentujący swoją najnowszą książkę „Od ziarenka do bochenka”. Ostatnim punktem konferencji była projekcja filmu Andrzeja Paradowskiego „Opowieść o chlebie”. Film na płycie wraz z książką „Od ziarenka do bochenka” otrzymał każdy uczestnik konferencji. Każdy mógł też spróbować tradycyjnego wiejskiego poczęstunku z chlebem w roli głównej.

Projekt „Od ziarenka do bochenka” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Konferencja odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021 – Smaki Dziedzictwa.

Posłuchaj naszej relacji z tego wydarzenia: