Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Opoczno

Opoczyńskie w Spale

piątek, 17 września 2021 10:35 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

Powiat Opoczyński prezentował swoje stoisko na Jarmarku Spalskim.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy o oficjalnie otwartym wiadukcie w Radwanie. Znajduje się on na terenie gminy Białaczów. Obiekt zastąpił bardzo niebezpieczne skrzyżowanie w poziomie szyn z Centralną Magistralą Kolejową. Na realizację inwestycji PKP PLK wydały około 40 mln zł. – Jako samorządowcy zabiegaliśmy od dawna o to, by ten wiadukt mógł powstać. W końcu się udało. Bardzo się cieszymy, bo to bardzo potrzebna inwestycja – mówił starosta opoczyński Marcin Baranowski. Podobny wiadukt nad Centralną Magistralą Kolejową powstał także w Kolonii Zachorzów. Wybudowane obiekty znacznie poprawią bezpieczeństwo.

Od ponad miesiąca na rondzie Żołnierzy Wyklętych w Opocznie obowiązuje nowa organizacja ruchu. Z inicjatywą jej wprowadzenia wystąpił starosta opoczyński, przypomina Jarosław Bielecki, dyrektor wydziału komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Opocznie. Wyjaśnił również, że od wprowadzenia zmian na rondzie nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

Dyrektor przypomniał także o obowiązującym od 1 lipca wydłużonym z 30 do 60 dni terminie na zgłoszenie zbycia, nabycia i rejestracji pojazdu. Bliższe informacje dotyczące funkcjonowania wydziału dostępne są na stronie internetowej opoczyńskiego starostwa.

Powiat Opoczyński wspólnie z Kołem Gospodyń z Woli Załężnej zaprezentował swoje stoisko na Jarmarku Spalskim Antyków i Rękodzieła Ludowego. Gospodynie wiejskie prezentowały na stoisku tradycyjne produkty kulinarne regionu opoczyńskiego, czyli m.in. bomby i zalewajkę. – Promowaliśmy także folder „Odpust św. Michała - w pamięci naszych przodków”, za który Powiat Opoczyński otrzymał szczególne wyróżnienie Markę Doliny Pilicy – informuje Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński. Podczas jarmarku w Spale na stoisku Powiatu Opoczyńskiego zbierane były też pieniądze na leczenie małej Ani mieszkającej niedaleko Opoczna. Dla małej Ani pieniądze zbierane były jednak nie tylko w Spale. Leczenie dziewczynki można było wesprzeć również m.in. w Antoniówce podczas siatkarskiego turnieju oraz marszu „Pomagamy Ani”.

Posłuchaj audycji Powiat Opoczyński na Fali: