Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Kozienice

Zmiany w komisjach rady powiatu kozienickiego

poniedziałek, 20 września 2021 19:53 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W czasie dzisiejszej sesji rady powiatu kozienickiego powołano do życia nową komisję z połączenia komisji budżetu i transportu. Wybrano też nowych przewodniczących komisji zdrowia i rewizyjnej.

Radom szczepienia

Jak się okazuje brakuje radnych do pracy w komisjach. Jak powiedział starosta Krzysztof Wolski, zdarzały się sytuacje, że posiedzenie komisji finansów musiały być odwoływane z powodu braku nieobecności radnych, podczas gdy do podjęcia były istotne dla powiatu decyzje. Z tego powodu komisje transportu i budżetu zostały połączone:

Przewodniczącym nowej komisji został Zbigniew Sitkowski.

Ponadto z funkcji przewodniczącego komisji zdrowia zrezygnował Waldemar Witkowski, a zastąpił go Jerzy Śmiech, który zapowiedział organizację dwóch spotkań zarządu i radnych powiatu z dyrekcją kozienickiego szpitala i kierownikami oddziałów, a także pielęgniarkami. W ich czasie ma zostać wypracowany plan pomocy starostwa dla lecznicy, która boryka się z problemami finansowymi i kadrowymi:

Jest to istotne zwłaszcza w obliczu nadchodzącej czwartej fali koronawirusa. Dyrektor Roman Wysocki mówił o przygotowaniach placówki do zwiększenia liczby zachorowań. Póki co chorzy na COVID hospitalizowani są w Warszawie.

Z kolei Grzegorz Sotowski zrezygnował w przewodniczenia komisji rewizyjnej, jednak na dzisiejszej sesji nie wyłoniono nowego przewodniczącego.